بیرون رفتن انواع تهران ممنوع دوشنبه

بیرون رفتن: انواع تهران ممنوع دوشنبه کامیون دوشنبه کامیون ممنوعیت

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سرایت نابسامانی به قیمت‌گذاری آپارتمان‌های کهنسال

بررسی قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان‌های قدیمی‌ساز با سن بنای بیش از ۱۰ سال نشان می‌دهد بر خلاف رویه معمول بازار مسکن، قیمت بخشی از فایل‌های موجود در بازار بیش از ا

سرایت نابسامانی به قیمت‌گذاری آپارتمان‌های کهنسال

سرایت نابسامانی به قیمت گذاری آپارتمان های کهنسال

عبارات مهم : آخرین

بررسی قیمت های پیشنهادی آپارتمان های قدیمی ساز با سن بنای بیش از ۱۰ سال نشان می دهد بر خلاف رویه معمول بازار مسکن، قیمت بخشی از فایل های موجود در بازار بیش از ارزش واقعی بنا بر اساس میانگین قیمت در آخرین معاملات ثبت شده است پیشنهاد شده است است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، همزمان با تغییرات قیمتی چشمگیر در بازار مسکن طی ماه های اخیر، قیمت پیشنهادی بسیاری از آپارتمان ها در زمانی که به عنوان فایل عرضه می شوند، بالاتر از سطح مورد انتظار و حتی بیش از بالاترین قیمت معاملات ثبت شده است در هر منطقه پیشنهاد می شوند و در نهایت هنگام قطعی شدن معامله، با منظور کردن تخفیف، این قیمت ها تعدیل و به آخرین قیمت های معاملات قطعی نزدیک می شود.

در عین حال این رویه معمولا در مورد آپارتمان های با عمر بنای بیش از ۱۰ سال متداول نیست و اغلب آپارتمان هایی که با قیمت بیش از آخرین سطح قیمتی منطقه معامله می شوند، در گروه واحدهای نوساز، تازه ساز و میانسال (تا ۱۰ سال ساخت) هستند. ولی در هفته های اخیر و بعد از تشنج قیمتی بازار مسکن در اردیبهشت ماه، به نظر می رسد یک اتفاق غیرمعمول در قیمت های پیشنهادی آپارتمان های ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت نیز رخ داده است.

سرایت نابسامانی به قیمت‌گذاری آپارتمان‌های کهنسال

در حالی که پیش از این با توجه به میل به نیمی از متقاضیان مسکن به تملک واحدهای نوساز، آپارتمان های بیش از ۱۰ سال ساخت عمدتا یا با قیمت متعارف و مورد انتظار متناسب با میانگین قیمت در آخرین معاملات یا حتی با توجه به نیاز به بازسازی و فرسودگی احتمالی نما و مشاعات، با قیمت مناسب و قدری پایین تر از عرف قیمت آپارتمان های مشابه عرضه می شد، در هفته های اخیر بعضی از مالکان این گروه از آپارتمان ها نیز به دنباله روی از سازنده های واحدهای نوساز، قیمت پیشنهادی فایل های قدیمی ساز خود را زیاد کردن داده اند.

این زیاد کردن قیمت پیشنهادی در گروه واحدهای کهنسال در شرایطی رخ داده که بازار مسکن در طول ۵ ماه اخیر دست کم دو نوبت در بهمن و اردیبهشت، با شوک قیمتی روبه رو شد و به اظهار کارشناسان، کشش زیاد کردن قیمت دوباره در بازار مسکن وجود ندارد. از طرفی اصولا واحدهای مسکونی قدیمی ساز نیز مطلوبیت های منحصر به فرد واحدهای نوساز را ندارند که مالکان آنها امیدوار باشند با زیاد کردن قیمت پیشنهادی بیش از عرف و ارزش واقعی بنا، بتوانند سود بیشتری از معامله کسب کنند. بررسی موتورهای جست وجوی معتبر ملکی حاکی است تقریبا یک چهارم از فایل های کهنسال موجود در بازار مسکن «قرمزپوش» هستند؛ به این معنا که قیمت پیشنهادی آنها بالاتر از آخرین قیمت معاملات آپارتمان های مشابه در همان منطقه است.

بررسی قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان‌های قدیمی‌ساز با سن بنای بیش از ۱۰ سال نشان می‌دهد بر خلاف رویه معمول بازار مسکن، قیمت بخشی از فایل‌های موجود در بازار بیش از ا

از این رو متقاضیان باید در وقت مراجعه به بنگاه ها، با وسواس بیشتری قیمت های پیشنهادی آپارتمان های کهنسال را ارزیابی کرده و سپس تصمیم بگیرند. بااهمیت ترین علت گزینش واحدهای قدیمی ساز از سوی خریداران مسکن، همان مزیت قیمتی این گروه از آپارتمان ها در مقایسه با سایر گروه های سنی است و اگر قرار باشد این مزیت از بین برود، بعید نیست آینده کم کردن حدود ۱۰ درصدی سهم واحدهای نوساز از معاملات ماهانه مسکن، به این گروه سنی از آپارتمان ها نیز سرایت کند و در نتیجه شاهد بازگشت زودهنگام یک رکود تمام عیار به بازار مسکن باشیم.

واژه های کلیدی: آخرین | بازار | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog